Polský institut

PL
program aktuality knihovna kurzy kontakty
« zpět na program


Praha / CineStar Anděl, kino Ponrepo a Edison Filmhub

V SOUVISLOSTI S OPATŘENÍMI PROTI ŠÍŘENÍ KORONAVIRU SE LETOŠNÍ FEBIOFEST PŘESOUVÁ NA PODZIMNÍ TERMÍN: 18. - 25. 9. 2020.

Očekáváte-li netrpělivě českou premiéru filmu režiséra Jana Komasy Corpus Christi (Boże ciało), nominovaného na Oscara, máme pro Vás dvě dobré zprávy: snímek uvede MFF Febiofest a od 2. dubna se film dostane i do běžné kinodistribuce, jeho distributorem je Asociace českých filmových klubů.

Dalším „tahákem“ letošního Febiofestu je novinkový (francouzsko-italský) film Romana Polańského Žaluji, který získal Stříbrného lva na festivalu v Benátkách. Film je inspirován Dreyfusovou aférou. Premiéru na Febiofestu bude mít i nejnovější film režisérky Agnieszky Holland Šarlatán s Ivanem Trojanem v hlavní roli. Febiofest však tradičně věnuje velkou pozornost i debutantům: v Polsku se dočkal vynikajících ohlasů snímek režiséra Bartosze Kruhlika Supernova, skvěle vygradovaný příběh jedné autonehody a lidí, kteří se dostali do mezní životní situace. Animovanou tvorbu bude na Febiofestu reprezentovat film Mariusze Wilczyńského Zabij to a opusť město, jemuž propůjčily své hlasy významné herecké osobnosti a uslyšíte v něm i Andrzeje Wajdu. Tento film startuje v hlavní soutěži Febiofestu.

Hosté: herečka Eliza Rycembel, která ztvárnila roli Elizy ve filmu Corpus Christi a producentka filmu Zabij to a opusť město Ewa Puszczyńska, jež produkovala mj. i úspěsné filmy Pawła Pawlikowského Ida a Studená válka.

www.febiofest.cz« zpět na program