Polský institut

PL
program aktuality knihovna kurzy kontakty
« zpět na program

Praha 1 / Malé náměstí 1
IP

Polský institut v Praze, dříve Polské informační a kulturní středisko, byl otevřen před 70 lety, v lednu 1949 a jeho první adresou bylo Václavské náměstí 10. Během let se středisko pro řadu českých návštěvníků stalo „oknem na Západ“ – na rohu Václavského náměstí a Jindřišské ulice si mohli koupit desky západních interpretů nebo knihy v Československu nedostupných autorů. Vždy však samozřejmě plnilo a plní i svou základní úlohu: informovat o Polsku a jeho kulturním dění či zvát k návštěvě Polska.

Přijďte s námi oslavit toto úctyhodné výročí – připravili jsme pro Vás den otevřených dveří, během nějž si budete moci nejen prohlédnout prostory našeho současného sídla, ale také zapsat se do knihovny nebo si vyslechnout prezentaci o Polsku. K vidění bude také speciální výstava našich plakátů – od těch prvních ze 60. let až do doby nedávné. Autorem většiny z nich je dlouholetý grafik institutu Jiří Kodejš.

Program 

10:00 Dveře se otevírají
15:00 Beseda a prezentace o současném Polsku pro seniory
17:00 Ukázková minilekce polštiny
17:30 Promítání filmu Nejošklivější auto na světě
(Najbrzydszy samochód świata, 2017, 45 min., rež. Grzegorz Szczepaniak) - oceňovaný dokumentární film, jehož nejmladším hrdinou je padesátiletý wartburg, za jehož volantem sedí sedmdesátiletý Bogdan, který se spolu se svou matkou vydává na cestu do minulosti...

Celý den:

Výstava programových plakátů Polského institutu / kázka z historických i současných plakátů umožní nahlédnout do naší činnosti – zahrnuje jednotlivé kulturní akce, později především programové souhrny.

Soutěžní kvíz o Polsku / Co víte o Polsku? Prověřte to v soutěži o ceny.

Turistické zajímavosti v Polsku / informace o historických památkách, přírodě, kulturních i gastronomických destinacích

Knihovna Polského institutu / možnost zdarma se zapsat do naší knihovny, která nabízí i mnoho titulů v češtině
« zpět na program