Praha
A studio Rubín
Malostranské nám. 9
Sylwia Chutnik: Potwory

Divadlo A studio Rubín uvede komiksovou městskou baladu o pomstě. Autorská dramatizace románu Sylwie Chutnik Potvory (Cwaniary), který v češtině vydalo nakladatelství Argo v překladu Michaly Benešové, nese název Potwory a její česká premiéra se uskuteční 30. 4. 2017 za účasti autorky. Hrají Bio Masha, Dana Marková a Tomáš Dianiška. Režie se ujala Ewa Zembok.

Čtyři ženy z varšavské čtvrti Mokotov se rozhodnou vzít spravedlnost do vlastních rukou. Žádná z nich nemá strach z přímého boje. Působí v noci a ve dne, nemají strach z ničeho. Mstí se na brutálních manželech, šovinistických svalovcích, prodavačích. Ale když je potřeba bránit Varšavu, superhrdinky spojí své síly s muži, kteří jsou stejní jako ony – jsou na okraji. Protože další postavou románu Potwory je Varšava. Varšava z pomezí, město, ve kterém se historie a hřbitovy prolínají s tržištěm a novými skleněnými domy, které rostou všude. Nenasytný developer si musí dávat pozor. Blíží se vendeta.

Sylwia Chutnik je polská spisovatelka, feministka, sociální aktivistka a v neposlední řadě průvodkyně po méně známé Varšavě. Je absolventkou Kulturologie a Gender studies na Varšavské univerzitě. Za svojí první knihu Kapesní atlas žen, která byla vydána v roce 2008, dostala prestižní ocenění Paszport Polityki. Byla také třikrát nominovaná na Literární Cenu Nike. Je autorkou několika románů, z nichž do češtiny jsou přeložené Kapesní atlas žen a Potwory. Dále také přispívá fejetony do novin Gazeta Wyborcza a časopisu Polityka.

Termíny představení

Česká premiéra v divadle A studio Rubín: 30. 4. 2017 v 19.30
První repríza:  pondělí 1. 5. 2017 v 19.30

www.astudiorubin.cz