Praha
(A)void Floating Gallery
Rašínovo nábřeží
Divoká jízda proti proudu času / večer s hudbou a reportáží

Zveme vás na plavbu do „krásných“ třicátých let a zase zpátky. Právě v této době se objevila skutečně ostrá sociální reportáž, kterou Poláci, jak potvrdí Michał Olszewski, umí psát dodnes. A kapela Hańba všem ukáže, jak by zněl punkrock, kdyby se zrodil už meziválečném období, a nikoliv v Londýně, ale na chudých předměstích Krakova.

18:30 / Večery s reportéry / Z očí do očí s krizí
Letní reportérské setkání se výjimečně přesune na palubu Avoidu a potkají se netypicky dva polští reportéři – nebo přinejmenším jejich texty. Konrad Wrzos napsal v roce 1933 knihu Z očí do očí s krizí: Reportáž z cesty po Polsku. Tak by se mohla jmenovat i nová kniha reportéra Michała Olszewského Nejlepší boty na světě(2015), ověnčená prestižní cenou Ryszarda Kapuścińského. Oba patří mezi ty nejlepší autory své generace, oba se nebojí popsat to, co vidí kolem sebe.

Michał Olszewski přijíždí na pozvání festivalu Měsíc autorského čtení a můžete se s ním setkat také v Brně (11. 7.) a Ostravě (13. 7.)

20:00 / Koncert kapely Hańba

Nástrojové složení téhle čtyřčlenné „sebranky“ říká na první pohled vše: buben, harmonika, tuba, banjo... A hraje folk-punk.  Originální kapela z krakovských dvorků přijíždí do Prahy.
Skupina Hańba, která patří mezi objevy posledních let v Polsku, se stylizuje do meziválečných pouličních kapel. I její texty jsou buď nazpívané básně Tuwima, Brzechwy či Broniewského, nebo vlastní variace na předválečné motivy. Po hudební stránce čerpá krakovská čtveřice z folku a klezmeru, ale s velkou dávkou punkové energie. Výsledným efektem této výbušné směsi je energická show plná humoru.