Praha
Kino Atlas
Sokolovská 1
3Kino uvádí / Ederly

Festival 3Kino, který se letos uskuteční 1. - 5. listopadu, zahájil pravidelné projekce polských filmů. Každý měsíc (kromě prázdnin) tak uvidíte jeden současný polský film – v dubnu to bude film Ederly . Pozvání do Prahy přijali i tvůrci snímku: režisér Piotr Dumała, kameraman Adam Sikora, který výrazně přispěl k vizuální podobě díla, a producentka Bożena Krakówka.

Ederly, rež. Piotr Dumała, 2015, 87 min.
Ederly je město, které existuje jakoby mimo čas, na pomezí reálného světa a snu. Může se zdát, že je zde jen proto, aby se v něm mohl ocitnout hlavní  hrdina - Słow. Získává zde novou identitu... Film by bylo možné označit jako surrealistickou komedii s prvky kriminálky nebo filozofický traktát o životě. Nerealistickou dějovou linku do reality zasazuje vizuální vrstva fimu a černobílý snímek navazuje na stylistiku němého filmu.

Kromě dubnového Ederly ještě před prázdninami stihnete hojně diskutovaný historický velkofilm Volyň (30. 5.) režiséra Wojciecha Smarzowského nebo životopisný snímek o Marii Skłodowské-Curie (20. 6.), jejíž 150. výročí narození si tento rok připomínáme.

Předprodej vstupenek na stránkách kina Atlas.
Více informací na www.3kino.cz.