Praha
Divadlo Hybernia
náměstí Republiky 4
Tomasz Stańko New York Quartet / pro nemoc odloženo

Koncert se z důvodu závažného onemocnění Tomasze Stańka nekoná. Náhradní termín koncertu bude oznámen po jeho uzdravení. Děkujeme za pochopení.

Jazzová legenda Tomasz Stańko přijíždí do Prahy po jedenácti letech. Vystoupí v rámci koncertní série Jazz Meets World. Na pražském koncertě vystoupí spolu s kontrabasistou Reubenem Rogersem, klavíristou Davidem Virellesem a perkusistou Geraldem Cleaverem.

Průkopník freejazzové trubky v Evropě Stańko vydal již kolem čtyřiceti alb, je také autorem hudby k mnoha filmům a divadelním produkcím, mezi jeho poslední počiny patří třeba album pro Muzeum dějin polských Židů Polin a nejnovější CD December Avenue z roku 2017.

Řešovský rodák debutoval ke konci 50. let v Krakově, kde absolvoval Akademii múzických umění. Po období spolupráce s Krzysztofem Komedou se se svým kvintetem zařadil do popředí freejazzové scény a pravidelně vystupoval na významných evropských festivalech. Koncertování ho zavedlo také do USA, od roku 2008 žije v New Yorku.

Vstupenky k dostání na e-mailu objednavka@jmw.cz, sleva 20% pro ty, kteří do předmětu uvedou heslo Stańko-Polský institut

http://www.jmw.cz/