Polský institut

CZ
program aktuality biblioteka kursy kontakty
« zpět na program


Praha / Výstaviště Holešovice, DOX a Památník ŠOA

Připravte se, letos máme opravdu nabitý program! Na veletrhu poprvé představíme putovní česko-polskou komiksovou výstavu Spolu v bublinách, přijede královna polského historického románu, mistr polské poezie a polští zástupci nebudou chybět ani v mezinárodních diskusních panelech. 

Na tradičním místě (S101, Střední hala) najdete náš stánek s výběrem knih v polštině i v českém překladu. Zde také proběhne autogramiáda Elżbiety Cherezińské (více o její knize v medailonu na konci této brožury), Anny Janko nebo Adama Zagajewského.

Polští autoři v ČR:

10. 5. / 16:00 Městská knihovna ve Svitavách / workshop Aleksandry Cieślak

14. 5. / 18:00 Centrum Pant, Ostrava / autorský večer Anny Janko uvádí Petruška Šustrová

Partner polského programu:

www.instytutksiazki.pl

Instytut Ksiazki LOGO http://instytutksiazki.pl/o-nas,11,biuro-prasowe,45.html

Program – bez fotky nebo Ukielski

Program

10. 5. čtvrtek

18:00 / Lapidárium v areálu Výstaviště – Holešovice

Adam Zagajewski: autorské setkání světoznámého polského básníka

11. 5. pátek

10:00 / Pavilon Rosteme s knihou před Průmyslovým palácem

Dodělej si knihu: workshop s Aleksandrou Cieślak

16:00 / S101 – Polský stánek, Průmyslový palác

Autogramiáda Adama Zagajewského

18:00 / Velký sál, Průmyslový palác

From Totalitarianism to Democratic EU: diskuse

Maciej Ruczaj, Tomáš Sedláček, Alexander Vondra, Michael Žantovský / moderátor: Petr Blažek

18:00/ DOX, Poupětova 1, Praha 7

Leaving USSR: Exile or immigration / Adam Zagajewski a Sofi Oksanen

Diskuse polského básníka a finské prozaičky

12. 5. sobota

10:00 / Pavilon Rosteme s knihou před Průmyslovým palácem

Neposedné knihy pro kreativní čtenáře: workshop Aleksandry Cieślak a Magdaleny Rutové

11:00 / Komiksový sál, Průmyslový palác

Spolu v bublinách: vernisáž komiksové výstavy

14:00 / Literární kavárna, Průmyslový palác

Příběh jedné vyhlazené vesnice: Setkání s Annou Janko uvádí Josef Pazderka

15:00 / S101 – Polský stánek, Průmyslový palác

Autogramiáda Anny Janko

15:30 / S101 – Polský stánek, Průmyslový palác

Autogramiáda Elżbiety Cherezińské v doprovodu středověké kapely Euphorica

16:00 / Literární kavárna, Průmyslový palác

Čtivé dějiny: od historického románu ke komiksu – diskutují Elżbieta Cherezińska a Zdeněk Ležák

13. 5. neděle

10:00–12:00 – Polský stánek, Průmyslový palác

Zahrajte si na dětskou poštu: workshop s knihou Bartosze Choryana Pan Bartoš, listonoš

16:00 / Památník ŠOA Praha, Bubenská 1, Praha 7

Obrození národů – obrození Střední Evropy: diskuse

Jozef Banáš, Jacques Rupnik, Paweł Ukielski / moderátor: Michal Stehlík



« zpět na program