Polský institut

CZ
program aktuality biblioteka kursy kontakty

Soutěž pro děti "Vícejazyčnost je bohatství"

Spolek Zaedno vyhlašuje VII. ročník kreativní soutěže na podporu čtení a psaní ve druhém jazyce "Vícejazyčnost je bohatství".

Práce jsou přijímány od 1. 9. do 11. 10. 2019

www.kamaradi.eu

Hlavní téma ročníku: Významné osobnosti národů.

Soutěž Vícejazyčnost je bohatství je určena dětem, které pocházejí z vícejazyčných rodin, národnostních menšin, mají zahraniční kořeny nebo se učí a komunikují vedle češtiny také v dalším jazyce. Je založena na čtení či předčítání literárních děl a vytváření kreseb, ilustrací, komiksů či knížek na námět literárního díla.

Letošním tématem soutěže jsou významné osobnosti národů. Vynálezci, hudebníci, umělci, vědci, sportovci, herci, zpěváci, králové či prezidenti – lidé, kteří posouvají svět kupředu svou prací, pomáhají, baví a inspirují ostatní. Do soutěže mohou zájemci posílat obrázky, leporela, komiksy či knížky, které vytvoříte. Zúčastnit se může i celá třída.

Další témata

Jakákoliv další témata, budou-li dodrženy podmínky soutěže.

Harmonogram soutěže

21. 10. 2019 – zveřejnění výsledků soutěže na www.kamaradi.eu. 

 8. 11. 2019 – slavnostní předání cen

 8. 11. 2019 – „Speak dating – junior“

    Listopad–prosinec 2019 – výstava oceněných prací.

Ocenění

Letos se bude soutěžit o až 7 výletů pro celé třídy (volné vstupy do galerií, muzeí, zabavních center. Ve výjimečných případech můžeme uhradit část cestovného), mnoho věcných cen a krásné výukové materiály., čtyři třídy získají účast na akci „Speak dating – junior“.

Práce jsou přijímány do 11. 10. 2019 na kamaradi@zaedno.org, prostřednictvím nahrání soutěžních prací nebo NEdoporučeně na Spolek Zaedno, Vocelova 602/3, 120 00 Praha 2


Více informací a přihlášky zde.


« zpět na aktuality