Polský institut

PL
program aktuality knihovna kurzy kontakty

Stipendia Národní agentury akademické výměny

Národní agentura akademické výměny (NAWA) ve Varšavě vypisuje výběrová řízení ve dvou stipendijních programech, určených zahraničním studentům: do 30. 3. 2019 jsou přijímány přihlášky do programu POLONISTA a do 14. 5. 2019 do programu Poland My First Choice. 

Program POLONISTA je určen studentům zahraničních vysokých škol se specializací polská filologie nebo polská studia. Stipendisté NAWA díky tomuto programu získají možnost semestrálního nebou dvousemestrálního studia v Polsku, během něhož mohou zdokonalovat svou znalost polštiny, účastnit se výuky dle vybraného oboru, řešit vědecké projekty nebo získávat materiál na diplomovou či vědeckou práci. Zájemci si vyberou vysokou školu, na které by chtěli studovat - vybraný obor by měl být v souladu se studijním plánem na mateřské univerzitě. Zájemce musí získat souhlas vybrané vysoké školy se zahájením studia a s programem studia. Veškeré podrobnosti a dokumenty k programu POLONISTA najdete zde.

Nový stipendijní program Poland My First Choice je zaměřen na talentované mladé lidi, kteří mají zájem o magisterské studium na polských vysokých školách (VŠ kategorie A a A+, studijní obor dle výběru). Program umožní zájemcům o různé obory denní studium s měsíčním stipendiem ve výši 2000 zlotých (přibližně 12 000 Kč), při studiu na veřejných VŠ navíc studenti nebudou muset platit školné. Studium může probíhat v polštině nebo jiném jazyce. Definitivní rozhodnutí o přijetí kandidátů ke studiu a finančních podmínkách vzdělávání je v kompetenci univerzit. Bližší informace o programu Poland My First Choice zde.


« zpět na aktuality