Za poslední roky vyšla v češtině řada titulů polských reportérů a polská škola literární reportáže se stala již určitou "značkou kvality". Nové překlady představujeme v cyklu diskusí o palčivých problémech současnosti.                    
Jaké cesty vedly Polsko a Československo k roku 1918 a jaké do současnosti? Století našich moderních států je příležitostí podívat se nově na jejich dějiny, které je spojovaly i rozdělovaly.
Polský jazz se u českých posluchačů těší už delší dobu velkému zájmu a objevuje se na mnoha festivalech a koncertech. V Praze ho v nejrůznějších obměnách pravidelně uvádíme společně s klubem Jazz Dock.
Henryk Sienkiewicz patří k světově nejuznávanějším polským autorům, což dokazují překlady do mnoha jazyků i Nobelova cena za literaturu. Sté výročí jeho úmrtí je dobrou záminkou, proč si jeho díla opět osvěžit.
V roce 2017 uplynulo 160 let od narození Josepha Conrada, významného anglicky píšícího prozaika polského původu. Mezi jeho nejznámější díla patří novela Srdce temnoty nebo román Lord Jim.
Polské kinematografii se daří a projevilo se to i v zájmu českých filmových distributorů o polské filmy: od února do května 2017 vstupují do českých kin čtyři polské snímky. Nenechte si je ujít!