Newsletter
wersja do wydruku

Program

Anna Szprynger / Na hraně geometrie

4. - 24. 8. 2016 Kutná Hora - Galerie Felixe Jeneweina města Kutné Hory, Vlašský dvůr, Havlíčkovo nám. 552
Díla mladé výtvarnice Anny Szprynger jsou minimalistická, ale zároveň velmi výrazná a rozpoznatelná; jsou tak precizně provedená, že stěží uvěříme, že je vytvořila lidská ruka... Právě technický perfekcionismus černobílých struktur čar malovaných nejtenčím štětečkem je zdrojem originality malířského stylu Anny Szprynger.
více

Mezinárodní varhanní festival / Julian Gembalski

4. 8. 2016, 19.00 Bazilika sv. Jakuba, Malá Štupartská 6, Praha 1
Největší varhany v Praze, které se nacházejí v bazilice sv. Jakuba, opět rozezní ruce domácích i zahraničních varhaníků na Mezinárodním varhanním festivalu. Jeho 21. ročník zahájí polský varhaník a organolog Julian Gembalski. Zazní skladby J. S. Bacha, Felikse Nowowiejského, Césara Francka, součástí koncertu budou i improvizace.
více

57. Chopinův festival v Mariánských Lázních

11. - 21. 8. 2016 Mariánské Lázně - Společenský dům Casino, Městské divadlo a další sály
Romantická hudba a krásné prostředí jsou tradiční devizou Chopinova festivalu v Mariánských Lázních. Pořadatelé však pokaždé přicházejí také s programovými inovacemi – letos například s rozmanitými doprovodnými akcemi.
více

42. Letní filmová škola / polská klasika i novinky

22. - 30. 7. 2016 Uherské Hradiště - kino Hvězda a další sály
Dvacet polských filmů se představí na letošní Letní filmové škole. Tato úctyhodná prezentace zahrnuje klasiku v podobě filmů Polské filmové školy, ale i české premiéry polských novinek.
více

Měsíc autorského čtení / polský program

1. 7. - 4. 8. 2016 Brno - Divadlo Husa provázku, Ostrava - Absintový klub Les
Na literární tour v rámci festivalu Měsíc autorského čtení, která vede z Brna přes Vratislav, Ostravu a Košice do Lvova, se letos opět vydá i pětice polských spisovatelů. Představíme nové překlady, z nichž budou číst prozaik Hubert Klimko-Dobrzaniecki (Samota, 2015), esejista a prozaik Piotr Paziński (Ptačí ulice, 2016) a básník a literární kritik Karol Maliszewski (Na obou stranách, 2015), ale také nová jména polských literárních hvězd: reportéra Michała Olszewského a ceněného mistra hororů a fantasy Łukasze Orbitowského. více